![]() |
|
|
Konklusjon:
|
|
Denne nye lille hodelykten fra Silva er et glimrende alternativ til den lille lysdioden som mange bruker for å bli sett under løpetrening i trafikkerte områder.
Med sine 30 gram og svært beskjedne størrelse er lykten nesten like liten som de minste diodelyktene, men i motsetning til det diffuse lyset i disse, gir Silva-lykten en konsentrert stråle som er kraftig nok til å kaste lys over de nærmeste meterne foran deg.
Det er ikke tilstrekkelig til å lyse opp en ufremkommelig sti i skogen, verken hvis du løper eller sykler, men det er genialt til mørke landeveier eller grusstier.
Det er også en god løsning at lykten kan vippes slik at den lyser rett frem når det er motgående trafikk, og ned på stien foran deg når du skal se hvor du løper.















