Sitter godt En myk gummikant sikrer at vesten ikke kryper opp.

Litt for luftig sykkelvest

Du risikerer at kald vind får fritt spillerom i denne sykkelvesten.

SUGOI RS ZERO VEST | |

Konklusjon: Det er ingen tvil om at RS Zero-vesten er et kvalitetsprodukt, og den gjør det langt på vei helt strålende. Men passformen ved ermeåpningene, som er et kritisk punkt på alle vester er et irriterende punkt som trekker ned.

Pris: 999 kr.

www.sugoi.ca

Passformen i Sugois vest er klart racingpreget – det er i hvert fall sånn det er ment. Dessverre er snittet for løst rundt den øverste delen av brystet, spesielt ved armhulene, noe som gir kald vind fritt spillerom hvis du ikke har tykke klær under, og det var neppe tanken.

Bortsett fra den delen av passformen fungerer vesten ganske bra. Det myke, tynne og meget fleksible skallmaterialet er utviklet for trening i kulde og overgangsvær, og temperaturreguleringen er god. Vi opplevde ingen nevneverdige problemer med fuktighet på grunn av svette, heller ikke ved trening med høy intensitet. Samtidig har vesten gode detaljer, blant annet en velfungerende og passe høy og tett krage samt gode gode, lett tilgjengelige rygglommer med glidelås.

PRODUKTINFO:

Sykkelvest i mykt og tøyelig, vannavvisende og vindtett skallmateriale. Fås i str. S–XXL.

Les også

Kanskje du er interessert i ...

Vi anbefaler

Fant du ikke det du lette etter? Søk her: