Din nettleser er utdatert! Dessverre støtter ikke dette nettstedet eldre nettlesere. Vennligst oppgrader nettleseren og forsøk igjen.
Les merNå gjelder det å konsentrere seg fullt og helt på restitusjon i de siste par dagene før løpet. Tren minst mulig, og sørg for at du spiser masser av proteinrike matvarer, som kjøtt, fisk og fjørkre. Det gir musklene mulighet til å leges.
Suppler med frukt og grønt som er fulle av restitusjonsfremmende antioksidanter. Hvil bena når du kan, og sørg for å sove godt om natten. Gjerne 8–9 timer i dagene før løpet.
En tur til massøren kan også være verdt å vurdere. Det kan løse opp muskler og sette i gang utrensking av avfallstoffer.
Vil du ha mer ut av treningen? Meld deg på Aktiv Trenings nyhetsbrev og få gode råd om trening, programmer, sunt kosthold, energi og restitusjon. Les mer